null Navštivte výstavy k 50. výročí vyhlášení CHKO Beskydy

AOPK ČR, Správa CHKO Beskydy

Navštivte výstavy k 50. výročí vyhlášení CHKO Beskydy

8. 8. 2023

V druhé polovině letošního roku budete mít možnost navštívit několik výstav věnovaných chráněné krajinné oblasti Beskydy, která si letos připomíná půl století od svého vyhlášení.

Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s AOPK ČR, Správou CHKO Beskydy pro Vás na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí připravili zajímavou výstavu věnovanou propojení člověka a přírody v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Spuštěna je už od poloviny června a zajít na ni můžete až do 5. listopadu. Více informací najdete na stránkách muzea.

Další výstava proběhne přímo v sídle Správy CHKO Beskydy v Rožnově pod Radhoštěm a bude se zaobírat zkamenělými stopami. Víte, co to je ichnofosílie? Pokud ne, přijďte se o nich něco dozvědět. Pokud ano, přijďte také a podívejte se, co všechno se dá nejen v  eskydech najít. Veřejnosti bude výstava přístupná od 4. září do konce listopadu v úřední dny - pondělí a středa od 8 do 11 a od 13 do 16 hodin. Vice informací najdete v kalendáři akcí.

V září se veřejnosti zpřístupní i druhá výstava k padesátinám CHKO. Tentokrát Vás na ni pozve Muzeum Beskyd Frýdek-Místek a ponese název Beskyde, Beskyde, kdo po tobě 50 let ide? Na výstavě budou návštěvníkům představeny fenomény CHKO Beskydy včetně zajímavých druhů, stejně jako zásadní změny, které ji v posledních padesáti letech formovaly. Veřejnosti bude přístupná od 14. září do 26. listopadu 2023. Více informací najdete na stránkách muzea.​

Autor fotografií: F. Šulgan

Výstava ve Valašském Meziříčí.
Výstava ve Valašském Meziříčí.
Výstava ve Valašském Meziříčí.
Výstava ve Valašském Meziříčí.