Pro milovníky přírody a dobrodružství nabízíme mnoho zajímavých výletů. Další tipy najdete na stránkách Pojďte s námi do přírody nebo portálu Kudy z nudy.

Výhled z Holého vrchu.
10 tras
GEOFUN v Českém středohoří

Strmé kopce sopečného původu, hluboká údolí, lesnaté svahy, stepní stráně i staré sady v okolí historických obcí. To všechno nabízí úchvatná krajina Českého středohoří, která si vás rychle podmaní a její obraz se vám vryje do paměti. A co si takhle výlet do Českého středohoří okořenit virtuálním průvodcem?

Více informací O násGEOFUN v Českém středohoří
Sysel z Českého středohoří.
3,5 km
Procházka syslím rájem na vrchu Raná

Za mongolskou stepí do Českého středohoří.

Více informací O násProcházka syslím rájem na vrchu Raná
Pohled na Bořeň.
7 km
Z Bíliny na nejskalnatější vrch v Čechách

Cesta na vrchol Bořně vede z centra města Bílina a je dlouhá přibližně sedm kilometrů. Do Bíliny se dá pohodlně dostat vlakovými i autobusovými spoji. Samotný výstup na vrchol není vhodný pro kočárky ani kola. Na úpatí vrchu stojí Chata pod Bořní (https://1url.cz/jzVN6), která nabízí občerstvení i ubytování.

Více informací O násZ Bíliny na nejskalnatější vrch v Čechách
Pohled na vrchol Lovoše.
3 km
Za vůní jižních krajů na Lovoš

Cesta na vrchol Lovoše je dlouhá přibližně tři kilometry. Pěší turisté mohou započít výlet na nedalekých nádražích Oparno nebo Lovosice. Pro rodiny s kočárky je ideálním výchozím bodem parkoviště při úpatí hory, odkud vede žlutě značená zpevněná cesta. Na stejnou trasu se mohou napojit i cyklisté. Většinou trasy provází naučná stezka.

Více informací O násZa vůní jižních krajů na Lovoš
Pohled na Milešovku.
2,5 km
Za hromy a blesky na královnu Českého středohoří

Cesta na vrchol Milešovky vede z obce Bílka po červené turistické značce, která se přibližně v půlce hory spojuje s modrou. Od obce na vrchol je to asi 2,5 km. Odměnou za namáhavější výstup jsou překrásné výhledy na krajinu chráněné krajinné oblasti České středohoří, Českou kotlinu a nedaleké Krušné hory.

Více informací O násZa hromy a blesky na královnu Českého středohoří