null GEOFUN v Českém středohoří

Tip na výlet

GEOFUN v Českém středohoří

  • Délka: 10 tras
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: lehká
Výhled z Malíče na Portu Bohemicu.

V rámci projektu LIFE České středohoří bylo připraveno deset geolokačních her v aplikaci GEOFUN. Ta je volně ke stažení pro chytré telefony na App Store a Google Play. Případně v odkazech na webu www.geofun.cz.

Po stažení aplikace a zaregistrování si stačí najít hru - geosrandu z vybrané oblasti České republiky. Po stažení této hry již internetové připojení není nutné. Stačí přijít na místo startu hry se zapnutou aplikací, ta se už o vše další postará.

V každé geosrandě se můžete těšit na zábavného průvodce, mnoho zajímavých informací a veselé úkoly. Možná i na nějaké to překvapení. Díky bodům získaných ve hře se můžete zapojit i do zajímavých soutěží o hodnotné ceny.

Soupis her v Českém středohoří

Hledání ztracených oveček

Vrch Raná patří k přírodně nejbohatším územím v Českém středohoří. Aby zůstala zdejší příroda krásná, udržuje se volnou pastvou ovcí, které se ale rozutekly. Pomůžete je nahnat zpět do stáda?

Po stopách Jana Šimra na Košťálov

Poznejte zdejší nádherný kraj s místním průvodcem Janem Šimrem, jenž se zasloužil o vyhlášení řady přírodovědecky cenných rezervací včetně Košťálova.

Tajemný svět jeřábů

Pomozte Středohořovi s hledáním jeřábů na Lovoši, aby mohl zajistit sklizeň semínek nutných pro osev lesů v Českém středohoří.

Hora pokladů a pověstí

Podle dávné pověsti je Bořeň horou ukrývající vzácné poklady. Vydejte se spolu se Středohořem je nalézt a objevit!

Kousek Českého středohoří v Litoměřicích

Projděte se zahradou Správy CHKO Českého středohoří. Nabyté poznatky využijete při dalších vycházkách na zajímavá místa v tomto pohoří.

Královna Českého středohoří

Zdolejte Milešovku, královnu Českého středohoří, společně s básníkem a meteorologem v jedné osobě, který vás po cestě naučí předpovídat počasí!

Křehký svět konikleců

Bývaly časy, kdy se zjara travnaté stráně Hradiště a Holého vrchu modraly stovkami květů konikleců. Projděte se Středohořem oba vrchy a zjistěte, jaká tajemství zdejší příroda ukrývá.

Historickou stezkou do tajemné rokle

Projděte stezkou z přelomu 19. a 20. století zpřístupněnou místním horským spolkem a objevte nejen krásy přírody v rokli Podlešínského potoka, ale také místní historii a ukrytý tajemný mlýn!

Se Středohořem podél Bobřího potoka

Vydejte se se Středohořem podél Bobřího potoka. Procházka zdejší soutěskou, kde nechybí četné můstky, pěnící kaskády a nádherný vodopád je opravdu krásným zážitkem!

Den se strážcem Jirkou

Poznejte čarokrásnou Panskou skálu se strážcem přírody Jirkou! Dozvíte se mnohé zajímavosti, které zůstávají běžným návštěvníkům utajené. Navíc zjistíte, jak sami můžete přispět k zachování přírody pro budoucí generace!

 

Galerie