null Oslavy 50. let CHKO Slavkovský les květen a červen

AOPK ČR, Správa CHKO Slavkovský les

Oslavy 50. let CHKO Slavkovský les květen a červen

21. 5. 2024

Pojďte s námi oslavit půlstoletí chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les vás zve na oslavy vyhlášení 50 let CHKO Slavkovský les.

Zahájení konference k příležitosti oslav 50 let CHKO se bude konat v úterý 28. května odpoledne na půdě Senátu Parlamentu České republiky v Praze. Akce je pouze pro registrované účastníky.

Pro širokou veřejnost je pořádáno Setkání příznivců Slavkovského lesa v pátek 7. června odpoledne 12:30-20:00 v Lesním mlýně v Mariánských Lázních. Jde o s​​polečenské setkání k příležitosti oslav 50. výročí vzniku CHKO Slavkovský les s bohatým programem. Součástí bude konference s rozmanitými přírodovědnými přednáškami o CHKO a kratší exkurze do okolní přírody s průvodcem, aktivity pro děti v přírodě a hudební vystoupení Ivan Hlas Trio. Přijďte s námi oslavit půlstoletí CHKO Slavkovský les na Lesním mlýně v Mariánských Lázních.

Dále proběhne za účasti veřejnosti v úterý 25. června odpoledne od 14:00 vernisáž venkovní výstavy v areálu sv. Linharta v Lázeňským lesích Karlovy Vary. Výstavu zde bude možné shlédnout až do října.

Při oslavách si připomeneme půlstoletí historie chráněného území, ale také význam ochrany přírodního bohatství zdejší jedinečné krajiny.

pozvánka a program Setkani priznivcu SL 2024

pozvánka a program Setkani priznivcu SL 2024

logo 50 barevné