null Čtvrtá výstava na plotě

AOPK ČR, RP Olomoucko

Čtvrtá výstava na plotě

6. 12. 2023

Stalo se pěknou tradicí, že v podzimních, se na plotě Botanické zahrady Univerzity Palackého v Olomouci objevuje fotografická výstava. Botanická zahrada ji pořádá ve spolupráci se spolkem VIADUA a AOPK ČR Regionálním pracovištěm Olomoucko za finanční podpory Olomouckého kraje.

Téma letošního ročníku „Z vršků a kopců Olomouckého kraje“ po svém pojalo 7 autorů. A nezaměřili se pouze na nejvyšší vrcholy druhého a třetího nejvyššího pohoří v ČR, Hrubého Jeseníku a Králického Sněžníku, ale také hory, vrchy, vrchoviny, návrší méně vysoké, avšak významné jiným způsobem a dokonce také kopce a (Svatý) Kopeček. Z vršků hor i kopců se můžeme dívat do okolní krajiny. A naopak z okolní krajiny se můžeme dívat na vršky. Na nich může být les, anebo bezlesí, případně nějaká stavba. Může z nich pramenit potůček nebo i velká řeka. Na vršcích a kopcích žijí živočichové a rostou rostliny. A některé mohou skrývat tajemství i v podzemí. A právě přiblížení půvabu a odhalení tajemství vybraných vršků a kopců Olomouckého kraje i přilehlého okolí přináší vystavené snímky.

V letošním roce byla sice výstava instalována později než obvykle, ale příznivé klima nezvykle teplého podzimu způsobilo, že listy s fotografiemi ještě neopadaly. Případní zájemci o zhlédnutí, by si měli přeci jen pospíšit, neboť i do Olomouce se s hanáckou rozvahou blíží paní Zima.

RNDr. Jiří Šafář

Celkový pohled na výstavu.
Celkový pohled na výstavu.
Pohled na výstavu.
Pohled na výstavu.